Badanie domu kamerą termowizyjną podstawą bezpieczeństwa


Kupno domu to duża inwestycja, ponadto zazwyczaj jest to miejsce, w którym przebywa się długi czas i warto wiedzieć, że w domu wszystko jest bezpieczne, sprawne i działa dobrze. W związku z potrzebą zapewnia bezpieczeństwa i ochrony chociażby przed nieprzewidzianymi kosztami naprawy usterki, przeprowadzenie inspekcji domu jest ważne. Proces ten nie jest wymagany, natomiast zawsze jest wysoce zalecany.

Kiedy stosujemy badanie domu kamerą termowizyjną?

Ponieważ wiele ważnych elementów instalacji jest ukrytych pod konstrukcją ścian oraz podłóg, których nie możemy zobaczyć gołym okiem, więc zatrudnienie firmy, która wykorzystuje termowizję w ramach inspekcji domu, jest ogromnym plusem.
Przyjrzyjmy się, dlaczego jest to ważne, czym różni się od regularnej inspekcji domu i kiedy wezwać profesjonalistę w celu przeprowadzenia tego typu badania z użyciem kamer termowizyjnych.

Badanie domu kamerą termowizyjną to proces znaczący i powinien być odpowiednio zaplanowany. W zawiązku z wieloma aspektami, które muszą być rozpatrzone, na przykład wykrywanie wilgoci w sufitach i ścianach. Korzystanie z tego typu technologii pozwala inspektorowi dostrzec problemy w różnych obszarach domu. Inspektor może zajrzeć do wnętrza ścian, podłóg, a także sufitu. Na ekranie pokazuje różnicę między obszarami zawilgoconymi a suchymi, a także obszarami, w których może brakować izolacji.

Inspekcja wodno-kanalizacyjna w domu z termowizyjną inspekcją to ważny proces. Obrazowanie termiczne może przeskanować instalację wodociągową i wskazać, gdzie może być nieszczelność. Pozwala to inspektorowi znaleźć anomalie cieplne i temperaturowe oraz dokładniej zbadać ewentualne usterki.

Zewnętrzne systemy izolacji i wykończenia oraz inspekcje sztukaterii są trudne, jeśli nie prawie niemożliwe bez kamery termowizyjnej. Na przykład pleśń i grzyba można znaleźć za pomocą kamery termowizyjnej – nie byłoby to możliwe gołym okiem.

Owady niszczące drewno również podlegają sprawdzeniu – kamera na podczerwień może wykrywać aktywne gniazda. Insekty emitują ciepło, a następnie przechwytuje je kamera termowizyjna. Pozwala to zespołowi do spraw inspekcji domów na dalsze badanie.

Dodatkowe informacje znajdziesz tutaj: termostop.pl