Meble hotelowe


Hotel, jako miejsce użyteczności publicznej winien spełniać określone wymagania, gwarantujące bezpieczeństwo zarówno pracownikom jak i gościom.

Wygoda i funkcjonalność

Jednym z szeregów przepisów, którym podlega jego szeroko rozumiana działalność są przepisy przeciwpożarowe. Zgodnie z ich założeniem meble hotelowe o charakterze stałym muszą być trudnopalne – mowa tu np. o ladach recepcyjnych. Podstawowym wymaganiem stawianym hotelom jest ich wygoda i funkcjonalność. By spełnić te wymagania konieczne jest umieszczenie w pokojach odpowiednich mebli, które nie tylko spełnią oczekiwania najbardziej wymagających klientów, ale również będą łatwe do utrzymania w czystości.

Okazuje się, że dużym wyzwaniem może być takie umieszczenie wszystkich mebli, by pokój był zarówno funkcjonalny jak i spełniał wymagania estetyczne. Wiele hoteli oferuje dwa rodzaje wyposażenia pokoi: standardowe i dodatkowe. W standardowym wyposażeniu znajduje się przede wszystkim łóżko, szafa, szafki i wieszak. Podstawowym meblem jest również stolik lub biurko z krzesłem. Do dodatkowych elementów wyposażenia pokoju zaliczyć możemy np. barek, dodatkową sofę, sejf. Od wyposażenia hotelu zależy jego standard i opinie zadowolonych bądź rozczarowanych klientów, które budują jego renomę na rynku. Meble do hotelu można zamówić zarówno w hurtowni jak i bezpośrednio od producenta.

Bezpośrednio od producenta

Kupując meble od producenta możemy z pewnością liczyć na niższą cenę. Nie doliczana jest bowiem do nich marża sklepu. Dodatkowym plusem będzie fakt, że w przypadku dużego zmówienia np. wyposażenia kilku pokoi na raz będziemy mogli negocjować ostateczną cenę i liczyć na rabat. Ponadto producent ma do dyspozycji całą linię pasujących do siebie elementów, dzięki czemu w efekcie końcowym możemy liczyć na integralność wszystkich elementów i dopełnienie stylizacji. Jako plus zaliczyć można również zmniejszenie ryzyka uszkodzeń mechanicznych w transporcie. W końcu takie meble pokonują tylko jedną trasę: od producenta do klienta. Ewentualne uszkodzenia łatwiej będzie poddać reklamacji – producent weźmie za nich bezpośrednią odpowiedzialność.

Recepcja, hol, łazienka czy pokój hotelowy – odpowiednie meble możesz znaleźć na: https://www.stylehome.com.pl/