Wybór fotografa na ślub


Pary, które szykują się do ślubu, chciałyby jak najlepiej zapamiętać ten wyjątkowy dzień. Aby uwiecznić piękne chwile i powracać do nich jeszcze po latach, praktycznie wszyscy młodzi decydują się na wynajęcie fotografa. Zdjęcia ślubne to cudowna pamiątka. Zwłaszcza, jeżeli wykona je zdolna, profesjonalna i odpowiednio przeszkolona osoba. Jak taką znaleźć?
Przy wyborze fotografa kierujemy się różnymi czynnikami. Niektórzy patrzą przede wszystkim na cenę, inni są w stanie dużo dopłacić za wyższy poziom i jakość zdjęć. Wiele zależy od budżetu pary młodej. Na pewno w każdym przedziale cenowym znajdą się chętni, aby sfotografować uroczystość. Niezależnie jednak od kosztów, przed wyborem fotografa warto zwrócić uwagę na jego portfolio. Każdy, nawet początkujący, powinni nam zaprezentować kilka ujęć z innych wesel. Taka fotografia może nam bardzo dużo powiedzieć na temat zdolności fotografa. Poza tym możemy popytać usługodawcę o jego doświadczenie i sprzęt, którego używa. Poszukajmy także opinii na jego temat – czy to wśród znajomych, czy też w internecie.
A jeżeli wybierzemy już odpowiednią osobę, pamiętajmy, aby ustalić dokładny zakres usług. Czy zdjęcia mają obejmować także przygotowania do ślubu? Czy chcemy także sesji ślubnej już po ceremonii? Warto się wcześniej nad tym dokładnie zastanowić.