Wybór odpowiedniej szczoteczki jest bardzo ważny


Większość osób wybierając swoją szczoteczkę do zębów robi to przypadkowo. Często kieruje się kolorem, wyglądem, marką, rzadziej sprawdzając jej twardość, czy też opinie na jej temat. Niestety nie każda szczoteczka nadaje się dla każdej osoby.
Na co zwrócić uwagę wybierając szczoteczkę do zębów?
Najważniejsza jest jej twardość. Zbyt twarde włosie może podrażnić delikatne dziąsła, co może wiązać się z bólem oraz opuchlizną, a w najgorszym wypadku z koniecznością wizyty w gabinecie stomatologicznym.
Jeżeli nie wiemy jak poprawnie dobrać szczoteczkę do zębów na pewno pomoże nam w tym dentysta. Powie nam jakiej twardości włosie będzie dla naszych dziąseł najbardziej bezpieczne.
Popularne są szczoteczki elektryczne. Ich główną zaletą jest bardzo duża ilość obrotów w trakcie mycia zębów, co znacznie skraca czas mycia zębów. Dodatkowo dzięki okrągłej główce docieramy do wszystkich zakamarków.
Bez względu na to czy wybierzemy szczoteczkę tradycyjną czy też elektryczną, należy pamiętać o regularnym myciu zębów, tylko w taki sposób uchronimy się przed częstymi wizytami w gabinecie stomatolog wola.